Adana Marka Tescil ® Patent Başvurusu

Adana Marka Tescil ® Patent Başvurusu

Adana Marka Tescil ® Patent Başvurusu

Adana Marka Tescil ® Patent Başvurusu Adana Marka Patent Ofisi, Adana Marka Patent Şirketleri, Marka tescilini genel olarak bir teşebbüsün mal veya hizmetlerini bir başka teşebbüsün mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlayan her türlü işaretler olarak tanımlayabiliriz. Marka hakkının korunması; 556 KHK'nın 6. md. ile sağlanan marka koruması tescil yoluyla elde edilir. Tescilsiz markanın veya ticaret sırasında kullanılan bir başka işaretin sahibinin itiraz etmesi üzerine, tescili istenen marka belirli kurallar neticesinde tescili yapılmaz. Tanımından da anlaşılacağı üzere markaların en temel işlevi ayırt edicilik olup markalar tescil ile hak sahiplerine tescil ettiği markayı dilediği gibi kullanma ve üçüncü kişilere karşı koruma imkânı sunar. Tüm dünya tarafından kabul gördüğü ve defalarca tecrübe edildiği üzere marka; bir ticari işletme, ürün ya da hizmetin en önemli değeri kabul edilir. Firmaların isimleri dışındaki amblemleri de olabilmektedir. İsim ve amblem birlikte tescil edilmektedir.Kişi adları, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar gibi baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretin Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından gerekli süreçler ve işlemler tamamlandıktan sonra bir belge ile koruma altına alınmasıdır. Adana Marka tescili yapan firmalar arıyorsanız doğru adrestesiniz. Adana Marka tescili yaptırmak için tek yapmanız gereken bizi aramak. Markanız detaylı şekilde araştırılarak TPE ye tescili yapılmak üzere başvurusu yapılır.

Adana Web Tasarım

Adana Marka Tescili ve Patent başvurusu için tek yapmanız gereken bizi aramak. Marka ve Patent vekili uzmanlarımızla kuracağınız bağlantı doğrultusunda marka ve patent sürecinizi hemen başlatabilirsiniz. Adana marka tescili yaptırmak için bizimle doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Marka tescil ve patent vekilimiz, sektörünüz ile bağlantılı olan marka sınıfını belirleyerek kaç sınıfta marka tescili yapmanız gerektiğini tarafınıza aktaracaktır.

Marka Tescili Neden Gereklidir ?

Emek vererek oluşturduğunuz işletmenizi veya oluşturacağınız kurumunuzu, işletmenizin odak noktası oaln markanızı  şirket adınızı kötü niyetli kişiler tarafından veya tesadüfen kullanılmasını, taklit edilmesini engellemek adına Türk Patent Enstitüsü (TPE) üzerinden yasal olarak tescil edilmeli ve bunu belgelemelisiniz.  Tescili olmayan firma adınızı veya ürününüzün tescil edilmemiş marka adını ayırt edilemeyecek kadar benzer veya sizden önce başkası tarafından tescil edilmiş ise, marka sahibi size yaptırımlar uygulayabilir, varsa ürününün satışını durdurabilir hatta dava yoluyla işletmenizi engelleyebilir. 

Markasını firmasını ve ürününüzü korumak isteyen şirketler markalarını tescil ettirirler. Marka süreci çok önemlidir. Çünkü tescilini yaptırmış olduğunuz marka, firmanızın geleceğini koruyacak yasal dayanaktır. Bu nedenle marka adı belirlenirken iyi araştırılmalı ve yeni fikirler ortaya atılarak marka başvurunuzu bu sürece göre yapmalısınız. Aksi taktirde marka tescili yanlış yaptıran kişiler hem maddi hem manevi sıkıntılara düşebilirler. Ürünlerine marka yaratmak uzun bir süreci kapsamaktadır. Ancak bu süreci aşan firmalar ürünlerini markalarını tescil ettirerek şirketlerini ve markalarını güvence altına almış olurlar. Emeklerini korumak bir başkasına kaptırmamak için Adana marka tescili firmaları için zorunlu nedenleri vardır. Marka tescil ettirmek için hemen uzmanımıza danışabilirsiniz. Online Marka Patent Başvuru işlemlerini en hızlı şekilde sizin için yapıyoruz. Marka danışmanlık hizmeti aldıktan sonra marka takibinizi siz de TPE (Türk Patent Enstitüsü) web sitesi üzerinden marka araştırması ve takibinizi yapabilirsiniz. Yaptığımız marka başvuruları 2 gün içinde TPE web sitesinde görülmektedir.

Marka Tescili Nasıl Yapılır ?

Marka tescili yapılabilmesi için markanın ön araştırması ve tescilinin uygun olup olmadığına ilişikin değerlendirme süreci, marka tescili için en önemli aşamalardan biridir. Bu yüzden marka araştırmasını profesyonel ve bu işe yıllarını vermiş marka uzmanları ve marka vekillerince yapılması gerekir. Çünkü başlangıçta araştırması iyi yapılmayan marka başvuruları aylar sonra Türk Patent Enstitüsü tarafından reddedilmesi, marka tescili için başvuruda bulunan firmalar çok sıkıntılı durumlara düşebilmektedir.Böyle istenmeyen durumlar, hem zaman hem de maddi olarak firmalara büyük kayıplar yaşatmaktadır. Marka tescil başvurularının TPE tarafından inceleme ve değerlendirmesinden sonra uygun görülürse ilan edilir ve markanız güvence altına alınmış olur. Marka tescili ve patent başvurularınızı almadan önce marka araştırmanızı yaparak sizin para ve zaman kaybetmenizi önlüyoruz.  Marka Tescili başvuru için Adana marka danışmanlık firmaları arıyorsanız doğru adrestesiniz. 

Patent Başvurusu ve Faydalı Model Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Patent başvurusu Türk patent  Enstitüsüne Patent başvurusunun yapıldığı günden önce; dünyada herhangi bir muadilinin olmaması, buluşun herhangi bir yazılı, sözlü, tanıtımı ve herhangi başka yolla açıklaması olup olmamasına dikkat edilmelidir. Faydalı model belgesi başvurusunda ise konu olan buluşun başvuru tarihinden önce , Türkiye içinde veya dünyada herkesin ulaşabileceği şekilde yazılı olarak veya bir başka yolla açıklanmış, yöresel, ülke çapında kullanılmış olmaması gerekmektedir. Marka tescil başvurusu yapmak için hemen bizi arayabilirsiniz. Marka danışmanlık hizmetlerimizden faylanın.

Marka Tescili ve Patent Başvurularınız için Bizi Arayın!

HD Yönetim Danışmanlık

İrtibat Telefonlarımız

0(322) 324 2325      0(506) 501 1401

Adana Marka Tescil ® Patent Başvurusu


 • Siirt Web Sitesi Yaptırm...
  Siirt Web Sitesi Yaptırmak mı İstiyorsunuz ? Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. İnternet site...
 • İstanbul Sultanbeyli SEO...
  İstanbul Sultanbeyli SEO Hizmeti SEO web sitenizin içeriğindeki kelimeler ile belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelerle e...
 • İstanbul Avcılar Web Tas...
  İstanbul Avcılar Web Tasarım Firmaları Web Tasarım Hizmetleri verirken firmanızın kurumsal kimliğini baştan sona analiz ...
 • Aksaray SEO Hizmeti...
  Aksaray SEO Hizmeti SEO web sitenizin içeriğindeki kelimeler ile belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelerle eşleşen meta t...